Bilim Emek ve Özveriyle Yükselen Üniversite

MTÜ’de ‘‘Spinal Deformite Cerrahisi ve Kompleks Spinal Cerrahi’’ sempozyumu ve kursu düzenlendi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2-3 Eylül 2022 tarihlerinde Türkiye’nin değişik üniversitelerinden gelen öğretim üyeleri ve doktorların katılımı ile “Spinal Deformite Cerrahisi ve Kompleks Spinal Cerrahi” sempozyumu ve kursu düzenlendi.

Sempozyuma Dünya Omurga Cerrahisi bir önceki dönem başkanı Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Zileli, Türk Spinal Cerrahi Grubu Başkanı Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunç Öktenoğlu, Memorial Omurga Cerrahisi Merkezinden Prof. Dr. Onur Yaman, İstanbul Beyin ve Omurga Cerrahisi Kliniğinden Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu ve çok sayıda üniversiteden öğretim üyeleri katıldı.

2 Gün süren sempozyuma Malatya Turgut Özal Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Gökhan Gökçe yerel organizasyon komitesi başkanlığı ile katkı verdi. MTÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Ana Bilim Dalından öğretim üyesi Rabia Aydoğan Baykara’da sempozyumda bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı 75 den fazla omurga cerrahının katılımı ile ileri spinal cerrahi kurs ile tamamlandı.

MTÜ Tıp Fakültesi tematik alanlarda gelişme programı çerçevesinde “Turgut Özal Omurga Cerrahisi Merkezi’ni kurarak bu merkezin ileri eğitim merkezi olarak gelişmesini ve büyümesini amaçlamaktadır.

TR